Karta absolwenta to dokument, który potwierdza ukończenie uczelni. Co możesz zyskać, decydując się na wyrobienie spersonalizowanej karty absolwenta? Ten poradnik rozwieje Twoje wątpliwości, a podjęta decyzja sprawi, że zyskasz dodatkowe przywileje. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takiego programu partnerskiego.


Specjalna oferta przygotowana przez szkoły wyższe pozwoli Ci zaoszczędzić w skali roku niezłą sumę. Sprawdź, jakie zalety płyną z korzystania z karty absolwenta.


Czym jest karta absolwenta? I jak możesz ją otrzymać?


Karta absolwenta to personalizowany dokument, który jest wydawany przez uczelnie wyższe. W zależności od wewnętrznego regulaminu danej uczelni ubiegać się o nią mogą osoby uczące w danej placówce, a także te, które ukończyły naukę na uczelni w przeszłości.


Swoją wielkością karta absolwenta przypomina najczęściej dowód osobisty. Znajdują się na niej dane personalne, numer dokumentu, termin ważności oraz nazwa uczelni. Niektóre modele swoim wyglądem do złudzenia przypominają kartę do płatności bankowych. Aby otrzymać kartę absolwenta, wystarczy sprawdzić, czy uczelnia wyższa, z której masz dylom lub wciąż na niej studiujesz, wprowadziła taki program. Jeśli tak, to w celu uzyskania personalizowanego dokumentu z benefitami, wystarczy udać się do władz uczelni lub do stowarzyszenia, które wprowadziło program do obiegu.

Karta absolwenta dla cudzoziemców, czy dla Polaków?


Karta absolwenta to program, który jest dostępny dla wszystkich studentów, którzy daną uczelni ukończyli. Warto pamiętać, że nie każda uczelnia proponuje takie same benefity z powodu przystąpienia do programu. Co ważne, nie każda uczelnia wyższa w Polsce wprowadziła do obiegu karty absolwenta. Nie są one ani obowiązkowe, ani też przymusowe. Jednak posiadanie takiego dokumentu z pewnością pozwala w skali roku zaoszczędzić większą sumę pieniędzy. O tym, na co mogą liczyć członkowie tego programu partnerskiego, przeczytasz w dalszej części tekstu.


Sprawdź, jakie korzyści niesie korzystanie z karty absolwenta?


Karta absolwenta powstała po to, by w jakiś sposób nagrodzić i wyróżnić osoby, które zdobyły wykształcenie wyższe lub wciąż o nie walczą na kolejnych kierunkach. Dołączenie do tego programu sprawia, że otrzymuje się dostęp do rabatów i przywilejów na preferencyjnych zasadach, które są dostępne w ramach współpracy partnerskiej. Uczelnie najczęściej współpracują z lokalnymi samorządami oraz z firmami prywatnymi, dzięki czemu absolwenci otrzymują możliwość zakupu biletów lub wejściówek w niższej cenie. Do programu najczęściej dołączają lokalne firmy gastronomiczne, edukacyjne, turystyczne i rekreacyjne. Oczywiście zniżki dotyczą także kosztów nauki na kolejnych kierunkach w tej samej uczelni. 10-15% zniżki na jednorazowe skorzystanie z usług w skali roku pozwala zaoszczędzić większą kwotę. Absolwenci chętnie korzystają z tego programu i często wnioskują o wydanie takiej karty.

W przypadku obcokrajowców, którzy posiadają kartę absolwenta, korzyści z jej posiadania jest jeszcze więcej. Uzyskanie jej może być dodatkowym atutem w czasie ubiegania się o kartę pobytu w kraju lub uzyskanie pozwolenia na pracę.


Skorzystaj z usług My Work i pozwól nam załatwić wszelkie formalności związane z zatrudnieniem
cudzoziemców


Agencja My-Work to miejsce, które łączy pracodawców i pracowników. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta jesteśmy w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom oraz optymalnie zaangażować się w proces legalizacji zatrudnienia. Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci zatrudnić obcokrajowców, skorzystaj z naszych usług.